„Ulica Wielkiej Kolędy”
Coroczny koncert wszystkich grup działających w BCKiH „WAHADŁO” w Brześciu Kujawskim. Tym razem koncert pod nazwą „Ulica Wielkiej Kolędy” w reżyserii Patryka Nowakowskiego mogliśmy oglądać tylko on-line.
Coroczny koncert wszystkich grup działających w BCKiH „WAHADŁO” w Brześciu Kujawskim. Tym razem koncert pod nazwą „Ulica Wielkiej Kolędy” w reżyserii Patryka Nowakowskiego mogliśmy oglądać tylko on-line.
Tym razem Zespół „SPOD STRZECHY” zaśpiewał „Siekiera motyka” i „Dnia pierwszego września”.
Koncert FOLKLOROWO prezentowany na naszej scenie to była prawdziwa uczta dla miłośników folkloru, tradycji i kultury z różnych regionów Polski. W koncercie wziął udział: Studencki Zespół Pieśni i Tańca Katowice Uniwersytetu Śląskiego, ZTL Perła Warmii z Lidzbarka Warmińskiego oraz Zespół Folklorystyczny „Dzieci Kujaw”.”
Na Dożynkach wystąpiły grupy średnia i starsza zespołu ”DZIECI KUJAW” oraz zespół ”SPOD STRZECHY”
W dniu 8 sierpnia w amfiteatrze BCKiH „WAHADŁO” odbyła się impreza poświęconą „Tradycyjnym Smakom Wsi”, gdzie zaprezentowały się okoliczne Koła Gospodyń Wiejskich oraz oczywiście lokalne zespoły „DZIECI KUJAW” i „SPOD STRZECHY”. Impreza została zorganizowana wspólnie przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi i Brzeskie Centrum Kultury i Historii „WAHADŁO” w Brześciu Kujawskim.
Panie z Zespołu Folklorystycznego „SPOD STRZECHY” wzięły udział w konkursie na najlepszy żur. Niestety nie udało się wygrać, ale żur był przepyszny.
Podczas gdy w BCKiH „WAHADŁO” w Brześciu Kujawskim odbywała się honorowa gala wręczania odznaczeń dla Honorowych i Zasłużonych Obywateli Gminy Brześć Kujawski, Panie z zespołu 'SPOD STRZECHY’ odwiedziły grób naszego wspaniałego kolegi, muzyka, założyciela zespołu.
Tego wieczoru Zespół „KUJAWY’ z Włocławka oraz trzy grupy Zespołu „DZIECI KUJAW’ pokazały przepiękne widowisko „Noc Świętojańska nad Zgłowiączką”. To był przepiękny debiut dla naszych maluszków.
Ze względy na pandemię w tym roku Festiwal odbył się on-line. Nasze zespoły otworzyły i zamknęły imprezę i jak zwykle zaprezentowały się pięknie- zespół „SPOD STRZECHY” wystąpił z pieśniami kujawskimi a zespół „DZIECI KUJAW” z tańcami warmińskimi.