Dziś odbył się jubileuszowy X Festiwalu Folklorystyczny im. Tadeusza Zielińskiego. Widzowie obejrzeli 32 konkursowe prezentacje w 6 kategoriach. Folklor, gwarę, taniec, muzykę i śpiew zaprezentują zespoły folklorystyczne m.in z Baruchowa, Złotnik Kujawskich, Osięcin, Sicienka, Kowala, Chocenia, Izbicy Kujawskiej, Śmiłowic, Sierpca czy Radziejowa.
Zaplanowaliśmy również wiele wydarzeń towarzyszących festiwalowi min. animacje, warsztaty, stoiska twórców ludowych, stoiska z kujawskim jadłem.
Festiwal otworzył występ Zespołu Pieśni i Tańca „Brześcioki”, pokazały się także obie grupy Zespołu „DZIECI KUJAW” oraz Zespół „SPOD STRZECHY’.


